ClinicalKey Books Pamphlete

کتابخانه مرکزی دانشکده علوم پزشکی لارستان
جستجو در کتاب های پایگاه اطلاعاتی ClinicalKey

پایگاه اطلاعاتی ClinicalKey بیش از ۱۰۰۰ کتاب مرجع پزشکی و جراحی را از ناشر Elsevier ارائه می کند. این کتاب ها شامل Gray’s Anatomy, Goldman’s Cecil Medicine, Braunwald’s Heart Disease, Campbell’s Operative Orthopaedics  و بسیاری از کتاب های معتبر پزشکی هستند که پایگاه ClinicalKey ویرایش جدید کتاب ها را به محض انتشار در این پایگاه ارائه می کند. ویرایش قبلی کتاب ها تا ۶ ماه پس از انتشار ویرایش جدید در ClinicalKey باقی مانده و قابل دسترس خواهد بود.

ثبت نام در ClinicalKey

جهت استفاده از امکاناتی مانند ذخیره نتایج جستجو  و استفاده از خدمات Remote Access در خارج از محیط دانشکده، ثبت نام در پایگاه با پست الکترونیک سازمانی ضروری است. تنها ۷۲ ساعت پس از ثبت نام در ClinicalKey می توانید Remote Access خود را فعال نمایید. در صورت عدم استفاده از ClinicalKey، ظرف ۱۸۰ روز پس از فعال سازی Remote Access، دسترسی خارج سازمانی شما قطع خواهد شد. بنابراین ضروری است روزانه حداقل یک جستجو با نام کاربری و رمز عبور خود در ClinicalKey انجام دهید.

ثبت نام در ClinicalKey بسیار ساده است. پس از رود به پایگاه ClinicalKey به آدرسhttps://www.clinicalkey.com ، با کلیک بر گزینه Register در قسمت بالا و سمت راست صفحه می توانید با استفاده از پست الکترونیک سازمانی ثبت نام نمایید.

روش های جستجو در کتاب های ClinicalKey

جهت شروع جستجو در ClinicalKey با آدرس https://www.clinicalkey.com وارد شوید.

جستجو در کتاب های ClinicalKey به دو طریق امکان پذیر است:

  1. باز کردن منوی آبشاری All Types و انتخاب گزینه Books
  2. کلیک بر لینک Books از قسمت Browse
تمرین

به دنبال کتاب یا فصلی از یک کتاب با عنوان Pediatric Surgery هستید. ابتدا از منوی آبشاری All Types گزینه Books را انتخاب نموده و عبارت Pediatric Surgery را در جعبه جستجو وارد نمایید. نتایج جستجو به شرح زیر خواهد بود.

 

  1. با کلیک بر روی View Book TOC می توانید فهرست مندرجات کتاب انتخابی خود را ملاحظه نمایید.

 

علاوه بر این، امکان جستجو در فهرست مندرجات کتاب نیز فراهم شده است. در جعبه Search This Books می توانید موضوعات مورد نظر خود را در بخش های مختلف کتاب جستجو نمایید.

      ۲٫ با کلیک بر عنوان هر Chapter می توانید متن کامل آن Chapter را در قالب HTML مشاهده نمایید.

همچنین در بالا و سمت راست صفحه متن کامل کتاب می توانید:

  1. با کلیک بر تصویر پاکت نامه  یک فصل از کتاب را پست الکترونیک دوستان و همکاران خود ارسال نمایید.
  2. با کلیک بر تصویر PDF در صورتی که متن کامل کتاب قابل دانلود کردن باشد، قالب PDF کتاب را ملاحظه خواهید کرد.
  3. با کلیک بر CME می توانید گواهی اجرای جستجو در ClinicalKey را در پایان یک نشست جستجو دریافت نمایید.
  4. با کلیک بر Top of Book Chapter، به ابتدای هر فصل از کتاب هدایت خواهید شد و امکان جستجو در متن هر فصل از کتاب فراهم می شود.

 

جستجو در متن کتاب بسیار ساده است. ابتدا بر روی Top of Book Chapter کلیک نمایید. سپس بر روی منوی آبشاری All Types کلیک نموده و گزینه This Page را انتخاب نمایید. در نهایت کلیدواژه یا عبارت مورد نظر خود را در جعبه جستجو وارد نموده و بر بر روی کلید جستجو کلیک کنید.

در پنل سمت راست صفحه، فهرست مندرجات هر فصل را ملاحظه خواهید کرد و موضوعات مورد علاقه خود را می توانید انتخاب و مطالعه نمایید.

جستجوی کتاب از طریق بخش Browse

در صفحه اول پایگاه ClinicalKey و از قسمت Browse بر روی لینک Books کلیک نمایید.

در صفحه Browse Books با کلیک بر هر یک از عناوین، فهرست مندرجات هر کتاب را ملاحظه خواهید کرد. در این صفحه همچنین می توانید:

  1. لیست الفبایی کتاب های موجود در ClinicalKey را مشاهده نمایید.
  2. در جعبه جستجوی Filter List by Title عناوین کتب مورد نظر خود را جستجو کنید.
  3. در پنل سمت چپ صفحه، کتب بازیابی شده را به حوزه های تخصصی مختلف محدود نمایید.