مسائل در حال ظهور در فهرست نویسی کتابخانه‌های دانشگاهی

Home » اخبار و رویدادها » مسائل در حال ظهور در فهرست نویسی کتابخانه‌های دانشگاهی

گروه پژوهش‌های مقدماتی فراخوان پژوهشی با موضوع «مسائل در حال ظهور در فهرست نویسی کتابخانه‌های دانشگاهی» داد.

 به گزارش لیزنا، گروه پژوهش‌های مقدماتی، برای نوشتن تک‌نگاشتی حدود ۱۰،۰۰۰ کلمه‌ درمورد «مسائل در حال ظهور در فهرستنویسی کتابخانه‌های دانشگاهی» فراخوان داد. این گروه به دنبال کتابداری است که این تک‌نگاشت را که شامل ۵ مصاحبه مفصل با کالج ها و دانشگاه‌هاست را با حدود ۷،۵۰۰ کلمه انجام دهد. (حداقل ۲ تا از آنها باید دانشگا‌های تحقیقاتی باشند).

این گزارش همچنین باید شامل مرور ادبیات تحقیق همراه با توضیحات نویسنده و اطلاعات کتابشناختی دقیق باشد. مسائل مورد بحث در این گزارش  شامل موارد زیر است:

استفاده از RDA، آمار فهرستنویسی، جایگزینی برای MARC، نگهداری فهرست کتابشناختی، ارتباطات بخش‌های سفارشات، پیایندها، مخزن دیجیتال سازمان و سایر بخش‌های کتابخانه، آموزش فراداده (Metadata)، فواید فهرست‌نویسی و فهرست‌نویسی خدمات خاص (نقشه، اسناد دولتی، مجموعه‌های خاص، منابع خاکستری، قوانین، پزشکی و غیره).

انجام این پژوهش شامل پاداش نیز می‌شود.

کتابداران برای انجام این پژوهش ضروری است رزومه خود را همراه با یک نامه به نشانی jmoses@primaryresearch.com ارسال نمایند.

منبع : لیزنا

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.